קמין חימום

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם עם הצעת מחיר אטרקטיבית!

קמין חימום

סוגים נפוצים של קמין חימום

קמין חימום לבית הינו מתקן המספק חום נעים שאינו מייבש, ובד בבד מחמם את כל החלל המרכזי של הבית. יתרה מכך, הקמין הופך להיות למעשה ליבו של הבית שכן סביבו מתכנסים בערב בני המשפחה, ואף יש לו ערך עיצובי חשוב מפני שהוא מסייע ביצירת אווירה ביתית נעימה ואיכותית. חשוב לדעת שקמיני החימום פועלים על שלושה סוגים עיקריים של חומרי תבערה – עצים, גז ונפט, כשלכל שיטת חימום יתרונות, חסרונות וייחוד משלה.

קמין עץ – הבחירה הקלאסית

קמין עץ פולט חום נעים וטבעי ומקנה לבית אווירה אינטימית וחמימה. בנוסף, זהו הזול מבין סוגי הקמינים מבחינת עלויות רכישתו וכן חומרי ההסקה הנדרשים עבורו. קמין העץ הינו אידיאלי למקומות גבוהים וקרים במיוחד אשר בהם קמיני גז או נפט אינם יעילים, עקב צריכת חומרי הסקה בכמות גדולה שאיננה משתלמת כלכלית. כמו כן, בטמפרטורות קרות מאוד, מרבית המזגנים מפסיקים לתפקד. ניתן לרכוש תנור חימום עץ במגוון גדול של סוגים, גדלים, דגמים ועיצובים, כאשר בדומה לקמין גז או נפט גם הוא נדרש לתו תקן. לתפעול קמין עץ נדרשת התעסקות גדולה יותר הכוללת את הדלקת התנור באופן ידני, הוספת בולי עץ וניקוי שוטף של הקמין והארובה מעפר ומלכלוך.

קמין גז – נוח ופשוט לתפעול

קמיני גז נפוצים מאוד גם בישראל על אף היותם יקרים לרכישה, וזאת בזכות התאמתם גם לבתי דירות ולא רק לבתים פרטיים. קמין הגז הינו קל ופשוט לתפעול ותחזוקה, אינו מפיץ ריחות לוואי ואף אין צורך לנקות אותו. גם קמיני הגז מיוצרים כיום בשלל דגמים, גדלים ועיצובים, ואלו נדרשים לעמוד בתווי תקן בטיחותיים מחמירים. בתנורים אלו ניתן לשלוט במדויק בעוצמת החום המופקת, וכמו כן קיימים מתקנים עם טיימר או שלט, המסייעים להפעלתם הנוחה. חשוב לציין שבשנים האחרונות עלו מחירי הגז באופן ניכר ועימם עלויות השימוש בקמינים מסוג זה, ואולם בבתים בהם משתמשים בגז גם לצרכים אחרים כדוגמת חימום המים, עדיין משתלם להשתמש בו.

קמין נפט – השקעה לטווח ארוך

קמיני נפט או סולר הינם חזקים, יעילים ונוחים לשימוש. עם תחזוקה ותפעול נכונים הכוללים בדיקת תקינות על ידי טכנאי מוסמך בכל תחילת עונה, יכולים קמינים אלו לשרת את בעליהם לאורך עשרות שנים. את הקמין מדליקים בעזרת גפרור או מצת והוא מספק אש כחלחלה המחממת את חלל הבית באופן נאות לאחר כשעה, כאשר ניתן לשלוט בעוצמת החימום בדיוק מרבי. לקמין זה, יכולת עבודה רציפה של ימים שלמים. החיסרון העיקרי של קמינים אלו הוא מחירם הגבוה של הנפט או הסולר הנדרשים לשימוש השוטף, אך מנגד מחירם של קמיני הנפט זול יותר לעומת אלו הפועלים על גז. הקמינים מגיעים במגוון גדול של עיצובים ודגמים, כדוגמת קמין במראה כפרי, קלאסי או עכשווי, ובכל מקרה את הנפט או הסולר מאחסנים בתוך מיכל מיוחד בחצר הבית.

דילוג לתוכן