קמין יצוק

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם עם הצעת מחיר אטרקטיבית!

קמין יצוק

מהו קמין יצוק ומהן תכונותיו

בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר ישראלים לחמם את ביתם בעזרת קמין. זאת מאחר ומדובר בגוף חימום המשרה חום איכותי בכל חללי הבית לצד אווירה נעימה ורגועה, ואף מהווה פריט עיצוב מרהיב המשדרג את מראה החדר. עקב הביקוש הגובר מוצעים בימינו מגוון סוגי קמינים, הנבדלים זה מזה בחומרי ההסקה כמו גז, עץ או נפט, וכן בחזותם וגודלם, בחומרים המרכיבים אותם, באופן פעולתם ובמחיריהם. אחד הקריטריונים החשובים ביותר בעת בחירת קמין הינו אופן הכנתו ואם הינו קמין יצוק, הניחן בסגולות ייחודיות.

מהו קמין יצוק

קמין יצוק הינו גוף חימום כבד, יציב ועמיד המבוסס על טכניקות עתיקות יומין, שמשולבות לרוב עם טכנולוגיות מתקדמות ועכשוויות. כל חלק בגוף החימום מיוצר על ידי יציקתו לתבנית, כולל קירות הקמין, הרצפה, חלקו העליון והדלתות. היציקה מתבצעת באמצעות חימום של עפרות ברזל עד להתכתן למצב נוזלי, וברגע שהברזל מותך יוצקים אותו לתבניות מיוחדות המתאימות לכל חלק. לאחר מכן, החלקים היצוקים מחוברים אחד לשני באמצעות אטמים מיוחדים. יש לציין כי מדובר בטכניקה הדורשת מיומנות רבה, ולכן ישנה חשיבות מרובה לרכישת קמין יצוק מחברה ידועה ואמינה. דוגמא לכך מהווה חברת אקלים בנגב המשווקת מגוון סוגי קמינים ומשרתת אלפי לקוחות מזה 44 עשורים.

תכונות של קמין יצוק

קמינים יצוקים נחשבים למוצרים חזקים ואמינים, בעלי עמידות ואורך חיים גבוה במיוחד. מדובר בפריטים כבדים המאופיינים בדפנות עבות, כאשר לאיכותיים שבהם יש גם דפנות כפולות. תכונה זו מהווה מרכיב משמעותי ביכולתו של הקמין לאגור ולשמור חום, ולפזר אותו בכל בחלל הבית. כמו כן, סגולת ההתקררות האיטית מאפשרת ליהנות מחום בחלל גם זמן ממושך לאחר שהתנור כבה. מלבד זאת, קמין יצוק מצטיין במראה ייחודי ויוקרתי המשרה אווירה מכובדת בחדר. יש לציין כי האיכות והיוקרה מתבטאות גם בעלויות הקמינים היצוקים, שהינם על פי רוב יקרים יותר מקמינים אחרים באותו סדר גודל.

מרכבים נוספים שיש לבדוק בקמין עץ

קמין יצוק או בלתי יצוק אינו הקריטריון היחיד לבחירה נכונה של קמין עץ, וחשוב לתת את הדעת גם על המרכיבים הבאים:

  • דלתות – בקמין עץ חשוב שתהיה דלת גדולה ורחבה על מנת שאפשר יהיה להזינה בבולי עץ גדולים. כמו כן, יש אפשרות לרכוש קמין עם דלת נוספת צדדית להזנת בולי עץ גם מהצד.
  • ווסתי חמצן – עדיף לרכוש קמין בעל לפחות שני ווסתי חמצן בחלקו התחתון והעליון, או לבחור קמין בעל ליבה המקנה ניתוב ושליטה בעוצמת החום, ובנוסף מקלה על פעולת ההדלקה.
  • מגירת אפר – המגירה מיועדת לפינוי אפר הקמין ועדיף שתהיה נפרדת מהדלת, כך שאפשר יהיה לרוקנה גם כשהקמין פועל. כמו כן, כדאי לרכוש קמין בעל מנערת לאפר המפילה אותו מתא הבעירה למגירה ללא צורך לפתוח את דלתות הקמין.
  • צמצם לארובה – הצמצם מספק מצב של בעירה נמוכה לשעות הלילה, ומתאים גם עבור שומרי שבת.
דילוג לתוכן