קמין לבית

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם עם הצעת מחיר אטרקטיבית!

קמין לבית

בחירה מוצלחת של קמין לבית

קמינים לבית הינם גופי חימום בעלי ארובה המספקים חום איכותי ועוצמתי, והנחשבים טובים במיוחד לצורך חימום חללים גדולים. רכישת קמין לבית כרוכה לרוב בהוצאה העשויה להסתכם באלפי עד עשרות אלפי שקלים, ובנוסף לכך לא כל סוג של קמין מתאים לכל חלל. לכן, לפני שאתם ממהרים לרכוש את אחד מדגמי הקמינים החדשים והאופנתיים שהגיעו לארץ, חשוב להבין איזה סוג של קמין נחוץ לכם מבחינת גודל, עיצוב ומחיר.

בחירת סוג הקמין

קיימים שלושה סוגי קמינים עיקריים – עץ, גז ונפט, ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות אופייניים:

  • קמין עץ – הזול שבין סוגי הקמינים, מצוין למקומות קרים אך דורש יותר תפעול.
  • קמין נפט- חזק, חימום פנטסטי, יעיל ולא יקר לרכישה, אך עלות הנפט גבוהה מאוד.
  • קמין גז – יעיל, פשוט להפעלה ומתאים גם לדירות בבתי קומות. עלויות הגז זולות יותר לעומת הנפט ואולם, מחירי הקמינים יקרים יותר.

קמין מובנה או יחידה עצמאית

ניתן לרכוש כל סוג של קמין כיחידה עצמאית או כיחידה מובנית. יחידה עצמאית הינה קמין העשוי לרוב מברזל יצוק, ניצב על רגליים ובעל ארובה חשופה. אפשר למקמו בכל מקום בחדר אך בעדיפות למקומות פתוחים, שיאפשרו פיזור של אוויר חם על פני שטח גדול. לעומתו, הקמין המובנה מותקן בתוך גומחה בקיר, ומלבד חזיתו מוסתר התנור על ידי קירות גבס וחיפויים מחומרים שונים. קמין זה מאפשר אפשרויות מגוונות יותר מבחינת העיצוב, כגון הוספת חיפויי אבן, לבנים או מתכת, ואולם עלויות בנייתו הינן גבוהות יותר מאלו של קמין עצמאי.

בחירת גודל הקמין

בעת בחירת הקמין יש לתת את הדעת על חשיבותו המכרעת של גודלו, מכיוון שקמין קטן מדי לא יחמם כיאות את החלל, ואילו קמין גדול מדי יחמם את החלל יתר על המידה ואף יהיה יקר יותר לאחזקה. לכן יש לקחת בחשבון הן את גודל הבית ואת מספר המפלסים שבו, והן את תפוקת התנור הנמדדת בקילו וואטים ומחושבת על פי ההערכות הבאות:

  • שטח בית של עד 190 מ"ר עם יותר ממפלס אחד נדרש לקמין בעל תפוקה של 14 קילוואט.
  • שטח בית של 160 מ"ר עם מפלס אחד נדרש לקמין בעל תפוקה של 13 קילוואט.
  • שטח בית של עד 120 מ"ר עם מפלס אחד נדרש לתפוקה של 8.5 קילוואט.

חשוב לציין שנתונים אלו משקפים הערכות בלבד, וכי יכולות התפוקה של הקמין מושפעות גם מאיכותו וממיקומו בחלל, בנוסף על מבנה וצורת הבית, רמת בידודו, ומיקומו הגיאוגרפי.

סגנון העיצוב

עיצוב קמין הינו נושא משמעותי ביותר בשל מרכזיותו של התנור בבית, ולכן מומלץ לבחור בקמין המתאים לעיצוב ולמראה הכולל של החלל המיועד. ניתן למצוא מגוון עצום של עיצובים וסגנונות של קמינים, כאשר הדגמים הנפוצים ביותר הינם בסגנון כפרי, מודרני, קלאסי, עתיק ומעוטר, ובנוסף אפשר להזמין קמינים עם ציפויים שונים כדוגמת ברונזה, שיש, קרמיקה ופסיפס. כמו כן, קיימים קמינים בעיצובים ייחודיים כגון מסך טלוויזיה, צוללת, או קמין עצמאי בצורת חרוט או עיגול. את הקמינים מומלץ לרכוש מהיצרנים המובילים בעולם, אשר מייצרים את התנורים במדויק על פי רצונו של הלקוח.

דילוג לתוכן